Florko vyhralo 6:10 na domácej pôde 1.FBC

Dnes sa odohral prvý zápas semifinálovej dvojice medzi domácim klubom ŠK 1.FBC Trenčín a hosťujúcim FbO Florko Košice. Zápas bol dramatický a plný emócií.

Už v 14.sekunde zápasu padol prvý gól a to do domácej brány, keď nešťastne kopol Peter Heleš do vlastnej brány loptičku. 1.FBC vyrovnalo po bojovnosti Žáka, ktorý prihrával Gerhátovi a ten zakončoval. O necelú minútu neskôr sa Florko opäť ujalo vedenia po trestnom strieľaní Majerníka. Do konca prvej tretiny dalo Florko ešte jeden gól a odchádzali do šatní za stavu 1:3. Košičania boli prvú tretinu aktívnejší, čo sa prejavilo aj na strely 5:14 pre Florko.

Hneď prvá strela v druhej tretine Florka na Mészárosa znamenala gól Zemena. V 4.minúte druhej tretiny znižoval stav stretnutia na 2:4 kapitán domácich Kovalčík. O dve minúty zvýšil náskok Košičanov mladý Vašíček, ktorému nahrával aktívny Majerník. Druhá tretina bola plná gólov a krásnych akcií. Pred začiatkom tretej tretiny svietilo na svetelnej tabuly nerozhodný stav 6:6. Tretiu tretinu sa 1.FBC nedokázalo presadiť, neboli vôbec aktívny a mali málo striel na Košickú bránu. Naopak Košičania útočili a dokonca v 59.minúte zápasu Majerník zavŕšil hattrick, a pomohol Florku k víťazstvu v prvom semifinálovom zápase 6:10

ŠK 1.FBC Trenčín 6:10 FbO Florko Košice

( 1:3 , 5:3 , 0:4 )

Góly:

ŠK 1.FBC Trenčín: 9.min. Daniel Gerhát ( Filip Žák ), 24.min. Branislav Kovalčík ( Branislav Straka ), 27.min. Lukáš Lajčiak ( Branislav Kovalčík ), 33.min. Richard Seriš ( Juraj Lamačka ), 35.min. Richard Seriš ( Peter Heleš ), 36.min. Branislav Straka ( Branislav Kovalčík )

FbO Florko Košice: 1.min Peter Heleš - vlastný gól, 10.min. Štefan Majerník ( - ), 15.min. Róbert Franc ( Štefan Majerník ), 21.min. Marián Zemen ( Štefan Majerník ), 26.min. Matúš Vašíček ( Jakub Konečný ), 30.min. Róbert Franc ( Štefan Majerník ), 44.min. Štefan Majerník ( Marián Zemen ), 50.min. Jakub Konečný ( Matúš Vašíček ), 53.min. Jakub Konečný ( - ), 59.min. Štefan Majerník ( Pavol Dugas )

Vylúčenia: 3:2

Využité presilovky: 1:0

Strely: 23:34